Pożyczaj odpowiedzialnie


Bądź ostrożny przy pożyczaniu online


Strona www.pozyczki-24.pl ułatwia dostęp do szybkich pożyczek pozabankowych ale również ostrzega przed pochopnym zadłużaniem się. Każda decyzja o wzięciu zobowiązania finansowego obciąża domowy budżet. Zanim przystąpisz do wypełnianiu wniosku online przeczytaj nasze uwagi i rady o odpowiedzialnym zadłużaniu się. 

  1. Na samym początku musisz dokładnie przeanalizować, ocenić czy pożyczka, którą zamierzasz zaciągnąć nie spowoduje zadłużenia, z którego trudno będzie Ci się uwolnić. Pożyczka jest przeznaczona na nieplanowane wydatki, naprawy a nie jako źródło dochodu.
  2. Staramy się w miarę możliwości przedstawiać rzetelne informacje o pożyczkach jednak najlepiej jak dokładnie zapoznasz się z umową i regulaminem oferowanej / wybranej / pożyczki przed jej zaciągnięciem.
  3. Prezentowane firmy na naszej stronie przedstawiają całkowity koszt pożyczki jeszcze przed zawarciem umowy oraz dokładny termin jej spłaty.
  4. Na prośbę klienta każda firma pożyczkowa powinna przedstawić warunki umowy jeszcze przed jej zawarciem. Zapoznaj się z nią bardzo dokładnie zanim ją zaakceptujesz. Czytaj umowy i regulaminy!
  5. Pożyczkodawca przed podjęciem decyzji o udzieleniu bądź odmowie udzielenia pożyczki dokonuje oceny zdolności potencjalnego Pożyczkobiorcy co do spłaty zaciągniętej pożyczki, w terminach określonych w umowie o pożyczkę. Powyższa ocena dokonywana jest przez Pożyczkodawcę na podstawie informacji uzyskanych od samego potencjalnego Pożyczkobiorcy lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych Pożyczkodawcy.
  6. Pamiętać należy, że w razie kłopotów ze spłatą w terminie pożyczki. Należy się przed jej upływem skontaktować się z pożyczkodawcą aby określić warunki przesunięcia spłaty / jeżeli nie były zawarte w dokumentach umowy pożyczkowej /.
  7. Mimo zawarcia umowy i otrzymania jej na swoje konto. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy i zwrot otrzymanych pieniędzy.
  8. Prosta zasada: „Kto pyta. Nie błądzi.”. Zawsze firmy pożyczkowej udzielają odpowiedzi na każde pytania klientów. Masz wątpliwości – pytaj!

Podstawową zasadą powinno być aby nie spłacać pożyczki inną pożyczką. To jest prosta droga do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Wiąże się to z wieloma kłopotami nawet z zajęciami komorniczymi.
Jeżeli nadal chcesz się dowiedzieć o umowach pożyczkowych oraz jakie windykacje mogą być stosowane przy nie spłacaniu pożyczki polecamy nasz wpis w blogu: RODZAJE UMÓW POŻYCZEK POZABANKOWYCH
Autor: RomanS