Provident - zalety i wady pożyczki

Provident jest najstarsza firmą z sektora pozabankowego, która na rynku ogólnopolskim oferuje swoje produkty pożyczkowe. Przez wiele lat działalności w Polsce miała swoje wzloty i upadki w opiniach klientów. Niewątpliwie jest przydatna dla osób, które mają trudną sytuację finansową i potrzebują zastrzyku gotówki. Pożyczkę w Providencie może dostać osoba, która nie otrzyma kredytu w banku, zadłużona a nawet z komornikiem. Wszystko zależy od zdolności kredytowej klienta.

Warianty szybkiej pożyczki online Provident

WARIANT NR 1 - POŻYCZKA SAMOOBSŁUGOWA PRO

Pożyczka: Provident Samoobsługowa PRO jest ofertą dla osób, które chcą otrzymać szybko pieniądze na swoje konto. Wniosek w całości wypełniamy przez Internet. O tę pożyczkę mogą się ubiegać osoby, które ukończyły 18 lat, mają ważny dowód osobisty, konto w banku, stały adres zamieszkania oraz stały dochód (renta, emerytura, umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło). Z racji tego, że pożyczka Samoobsługowa PRO jest dostępna w 15 minut, zdolność kredytowa jest sprawdzana w bazach BIK i BIG. Jeżeli masz złe wpisy, może być zaproponowana inna opcja pożyczki.

PROVIDENT - SAMOOBSŁUGOWA PRO
Parametry pożyczki:
Kwota pożyczki: 500 - 20 000 zł
Termin spłaty: 12 - 36 miesięcy
Sposób wypłaty: przelew
Warunek wiekowy: min. 18 lat
Uwagi: Pożyczka przez Internet - RRSO = 19,75%
elastyczne podejście do klienta, szybka wypłata
Przykład:
Pożyczka: 5000 zł
Okres: 24 miesiące
Rata: 250 zł

złóż wniosek

* * * * *

WARIANT NR 2 - POŻYCZKA WYNAJMOWANA

Pożyczka: Provident Wynajmowana jest dla osób, które chcą spłacić całość po okresie 5 miesięcy. Przez pierwsze 4 miesiące spłacane są tylko koszty pożyczki za jej "wynajęcie" na 5 miesięcy. Warunki udzielania pożyczki jest spełnienie warunków takich samych jak w przypadku oferty - Samoobsługowa PRO. Przy złej historii kredytowe w bazach BIK i BIG, możesz otrzymać ofertę innej opcji pożyczkowej.

PROVIDENT - WYNAJMOWANA
Parametry pożyczki:
Kwota pożyczki: 500 - 5 000 zł
Termin spłaty: 5 miesięcy
Sposób wypłaty: przelew
Warunek wiekowy: min. 18 lat
Uwagi: Pożyczka online - RRSO = 67,35%
elastyczne podejście do klienta, szybka wypłata
Przykład:
Pożyczka: 2500 zł
Okres: na 5 miesięcy
Raty nr: 1, 2, 3, 4 - 109,61 zł
Rata nr: 5 - 2609,60 zł

złóż wniosek

* * * * *

WARIANT NR 3 - POŻYCZKA NA 48 MIESIĘCY

Pożyczka: Provident na 48 miesięcy jest przeznaczona dla osób, które mają wysoką zdolność kredytową oraz nie mają złej historii w bazach BIK, BIG. Przy spełnieniu warunków jak w powyższych ofertach Providenta, pieniądze mogą trafić do klienta jeszcze tego samego dnia. Przy dużych kwotach będzie potrzebne zaświadczenie o zarobkach lub inny dokument potwierdzający ich otrzymywanie. Provident może zaproponować inna opcję pożyczki.

PROVIDENT - NA 48 MIESIĘCY
Parametry pożyczki:
Kwota pożyczki: 5000 - 20 000 zł
Termin spłaty: 48 miesięcy
Sposób wypłaty: przelew
Warunek wiekowy: min. 18 lat
Uwagi: Pożyczka online - RRSO = 19,98%
elastyczne podejście do klienta, szybka wypłata
Przykład:
Pożyczka: 20 000 zł
Okres: na 48 miesięcy
Raty: 591,26 zł

złóż wniosek

* * * * *

WARIANT NR 4 - POŻYCZKA DOPASOWANA DO KLINTA

Pożyczka: dopasowana do klienta , to oferta skierowana do osób, które mają słabą zdolność kredytową (złe wpisy w bazach dłużników, są zadłużone). Provident po wysłaniu zapytania online, sprawdza możliwość zaoferowania pożyczki i oddzwania do klienta z ofertą. Często jest to oferta z obsługą w domu. Pożyczkę otrzymuje się od przedstawiciela firmy w domu (gotówka do ręki).

PROVIDENT - OFERTA DOPASOWANA
Parametry pożyczki:
Kwota pożyczki: 300 - 10 000 zł
Termin spłaty: 36 miesięcy
Sposób wypłaty: przelew
Warunek wiekowy: min. 18 lat
Uwagi: Oddzwania konsultant z ofertą
elastyczne podejście do klienta, szybka wypłata
Przykład:
Pożyczka: 10 000 zł
Okres: do 36 miesięcy
Raty: tygodniowe lub miesięczne

złóż wniosek

Spis treści:

 1. Warianty szybkiej pożyczki online Provident
 2. Jak wygląda oferta pożyczkowa Providenta?
 3. Provident - jakie należy spełnić warunki?
 4. Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Provident?
 5. Jakie są zalety pożyczki Provident?
 6. Jakie są wady pożyczki w Provident?
 7. Czy każda osoba zadłużona otrzyma pożyczkę w Provident?

Jak wygląda oferta pożyczkowa Providenta?

W ofercie firmy Provident możemy znaleźć wiele rodzajów pożyczek, które w zależności od zdolności kredytowych pożyczkobiorcy, można otrzymać. Najważniejszą cechą firmy jest jej elastyczność w stosunku do klienta. Przez Internet znajdziemy oferty, które można otrzymać jeżeli spełnimy wszystkie wymagania pożyczkodawcy a zdolność kredytowa umożliwia przyznanie pożyczki online, nawet w 15 minut. Osoby z mniejszą zdolnością kredytową, zadłużeniami, mogą nadal się ubiegać o pożyczkę w Provident ale otrzymają ofertę pożyczki w innej opcji, na przykład: pożyczka gotówkowa do ręki na raty tygodniowe lub miesięczne z dostawa do domu przez przedstawiciela firmy. Wielorakość możliwości pożyczkowych poznacie w dalszej części artykułu.

Provident - jakie należy spełnić warunki?

Firma Provident udziela pożyczki w różnych formach. Jedną z nich jest pożyczka przez Internet na konto. To oferta dla osób, które mają dobrą historię kredytową. Cała procedura trwa kilka minut bez zbędnych formalności. Inną ofertą jest pożyczka do ręki (gotówka), która udzielana jest przez przedstawiciela firmy w domu. Mogą się o nią starać osoby zadłużone i nawet z komornikiem ale warunkiem jest posiadanie stałego dochodu, który pozwoli na spłatę pożyczki.
Aby otrzymać pożyczkę w Provident należy spełnić następujące warunki:

 1. mieć ukończone 18 lat
 2. ważny dowód osobisty
 3. obywatelstwo Polskie
 4. stałe miejsce zamieszkania
 5. udokumentowane źródło dochodu

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w Provident?

Aby złożyć wniosek o pożyczkę w Provident należy wybrać jedną z opcji ofert Providenta. Następnie przejdziemy do kalkulatora, na którym podajemy parametry pożyczki jaką chcemy otrzymać. W dalszej części wniosku podajemy dane personalne i finansowe. Weryfikujemy swoją tożsamość przez przelew 1 zł ze swojego konta bankowego. Potwierdzamy swój numer telefonu przez kod przesłany SMS-em.
Po wysłaniu wniosku zacznie się proces weryfikacji. Jeżeli wypadnie pozytywnie, pieniądze z pożyczki mogą trafić na konto klienta nawet w 15 minut.
Zazwyczaj osoby chcą dostać więcej niż pozwala im ich zdolność kredytowa. W takim przypadku Provident może przesłać po weryfikacji wniosku, inna ofertę pożyczki, z innymi parametrami. Klient może się zgodzić na nową ofertę lub nie.


Jakie są zalety pożyczki Provident?

Przede wszystkim Provident udziela pożyczki osobom, które nie mają możliwości otrzymania gotówki w bankach a nawet w innych firmach pożyczkowych. Elastyczne podejście do pożyczkobiorców o niższej zdolności kredytowej jest jego wielka zaletą.
Provident oferuje możliwość przesunięcie spłaty raty kredytu. Warunkiem jest opłacenie co najmniej 3 rat po kolei. Przesunięcie można dokonywać raz na 6 rat.
Firma w przypadku trudności w spłacie pożyczki ma wiele możliwości, które mogą pomóc klientowi w jej spłaceniu.
Wielką zaletą oferty Provident jest możliwość wzięcia następnej pożyczki, w przypadku jak spłacamy już jedną. Warunkiem jest posiadanie zdolności kredytowej aby oba zobowiązania spłacić.
Zalety pożyczki Provident:

 1. elastyczność ofert
 2. pożyczki również dla zadłużonych
 3. pożyczka na raty - miesięczne jak i tygodniowe
 4. wzięcie kolejnej pożyczki w trakcie spłacania pierwszej
 5. przesunięcie raty pożyczki

WNIOSEK O POŻYCZKĘ W PROVIDENTJakie są wady pożyczki w Provident?

Z racji tego, że firma udziela pożyczki osobom o niższej zdolności kredytowej, zadłużonym a nawet z komornikiem, wymaga dostarczenia dokumentów poświadczających dochód. Może być to zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty - emerytury czy wyciąg z konta bankowego z wpływami wypłat. Dodatkowo należy udowodnić, że mamy stałe miejsce zamieszkania. W tym przypadku należy dostarczyć na przykład rachunek za gaz, kablówkę itp.. Na rachunku musi być nasze imię i nazwisko z adresem zamieszkania.


Czy każda osoba zadłużona otrzyma pożyczkę w Provident?

Nie każda osoba dostanie pożyczkę w Provident. Kluczem do uzyskania pozytywnej decyzji pożyczkowej jest posiadanie zdolności kredytowej klienta. Od 18 grudnia 2023 roku obowiązują znowelizowane przepisy, które nakładają na firmy pozabankowe wymóg sprawdzania zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. W przypadku udzielenia pożyczki osobie, która nie posiada zdolności kredytowej, firma pożyczkowa może mieć kłopot z windykacją takiego długu.
Przy spełnieniu wszystkich warunków podstawowych klienta (wiek, obywatelstwo, stałe miejsce zamieszkania, stały dochód), może się okazać, że wpisy o zaległościach w bazach BIK, BIG i za niski dochód, obniżają zdolność kredytową i nie kwalifikują pożyczkobiorcę do otrzymania pożyczki.

WNIOSEK O SZYBKĄ POŻYCZKĘ W PROVIDENT


Artykuły o pożyczkach online:

 1. Gdzie szybko dostanę 100 zł?
 2. Czym jest zdolność kredytowa?
 3. Pożyczki na święta - Gdzie po chwilówkę na święta?
 4. Czy można szybko pożyczyć 500 zł?
 5. Gdzie można dostać pożyczkę bez zaświadczeń?
 6. Czym jest pożyczka przez internet na konto?
 7. Czym są szybkie pożyczki online?
 8. Pożyczki przez internet dla wszystkich
 9. Pożyczki pozabankowe nie dla spłaty zadłużenia
 10. Pożyczka pozabankowa, czy kredyt bankowy - różnice
 11. Rodzaje umów pożyczek pozabankowych
 12. Jak działa pożyczka bez zaświadczeń?
 13. Jak działają pożyczki przez Internet?

POŻYCZKI NA NASZEJ STRONIE

Ważne Linki* * * * *

Autor: RomanS