Pożyczki pozabankowe nie dla spłaty zadłużenia.

Nie pożyczaj jeżeli nie będziesz mógł spłacić!

Czy korzystałeś kiedyś z usług firm pozabankowych?

Jeśli tak, to pewnie wiesz, na czym polegają ich usługi. Ich głównymi produktami są pożyczki online, na raty, czyli finansowanie w postaci szybkich zastrzyków gotówki, na różne okoliczności. Kiedy warto korzystać z takiej dodatkowej opcji finansowania i o czym warto pamiętać, by nie wpaść w spiralę zadłużenia? Dowiesz się poniżej! Pożyczki przez internet to coraz powszechniejszy sposób na podreparowanie domowego budżetu. Gotówka, która spływa na konto, w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, uratowała niejedne urodziny, wyjazd rodzinny oraz zakup wymarzonego gadżetu. Na czym polega ta usługa?

Pożyczka przez internet na konto - co jest potrzebne?

Firmy pozabankowe, starają się maksymalnie ograniczyć uciążliwe formalności, które w normalnym trybie starania się o pożyczkę lub kredyt, mogą trwać nawet kilkanaście dni. Aby otrzymać pożyczkę przez internet do kilku tysięcy złotych, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, wypełnić formularz zgłoszeniowy, niezbędny do udzielenia pożyczki i poczekać na pozytywną opinię firmy. Dane obowiązkowe oraz dodatkowe, które najczęściej należy umieścić w rubrykach to: imię i nazwisko, dane adresowe, miejsce zatrudnienia, wysokość zarobków, numer konta. Specjalnie wspomnieliśmy o tym, że niektóre dane są dodatkowe, ponieważ informacje finansowe lub o zatrudnieniu nie zawsze są wymagane.

Rodzaje pożyczek online - jaki produkt wybrać?

Istnieją różne formy finansowania pożyczkowego przez internet. Możesz zabrać pożyczkę na raty lub pożyczkę przez internet na konto. Elementem wspólnym każdego z produktów jest zazwyczaj dość krótki termin spłaty - maksymalnie 1-3 lat oraz ograniczona kwota pożyczkowa. Możesz pożyczyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach można odroczyć uzgodniony termin spłaty, gdy na chwilę utracisz płynność finansową. Pamiętaj jednak, by za każdym razem zwrócić się do firmy pozabankowej i uzgodnić szczegóły takiej transakcji.

Niebezpieczne zadłużenie, czyli dlaczego nie zaciągać pożyczki na spłatę innych zadłużeń?

Słyszałeś o niebezpiecznej karuzeli zadłużeń? Niestety niektórym wydaje się, że spłacając jedno zadłużenie, kolejnym zaciągniętym kredytem, otrzymują rozwiązanie w postaci chwilowej płynności finansowej. To niestety poważny błąd. Patrząc trzeźwo na taki scenariusz to szybko postawimy jednoznaczne wnioski, że w momencie zaciągnięcia kolejnego zadłużenia kredyt wzrasta. Spłacasz pierwszą pożyczkę, większą sumą pieniędzy z drugiego produktu pozabankowego. Tak bardzo łatwo popaść w większe problemy finansowe. Niestety pamiętaj, że za każdym razem, gdy wstrzymujesz spłatę pożyczki narażasz się na wizytę komornika, windykatora, a także wpisanie na listę dłużników. Jeśli Twoja historia kredytowa będzie negatywna, trudniej będzie Ci w przyszłości otrzymać kredyt hipoteczny lub inną formę większego wsparcia finansowego.
Dlatego, gdy zaciągasz pożyczkę przez internet:
- Upewnij się, jaką ratę jesteś w stanie spłacać miesięcznie,
- Czy na pewno nie masz możliwości pożyczenia tych pieniędzy od rodziny,
- Przeczytaj dokładnie warunki zabrania kredytu,
- Przeanalizuj, czy cel na który zaciągasz szybki kredyt online na pewno jest Ci teraz niezbędny do realizacji.
Pożyczkę możesz zabrać zawsze, spłacać będziesz ją każdego miesiąca lub w przypadku niektórych produktów jednorazowo w krótkim okresie. Z szybkich kalkulacji przeprowadzonych na własne potrzeby dowiesz się, jak prezentuje się stan Twojego konta oraz możliwości finansowe.

Szukasz pożyczki?

Inne Artykuły o pożyczkach znajdziesz TUTAJAutor: RomanS