Pożyczki pozabankowe nie dla spłaty zadłużenia

Łatwość pozyskania pożyczki pozabankowej jest wielkim udogodnieniem ale zarazem może być niebezpieczne. Wszystko zależy od tego, czy pożyczasz z myślą, że oddasz na czas, czy pożyczasz aby spłacić inna pożyczkę. W tym drugim przypadku mogą się zacząć kłopoty. Ten artykuł postara wyjaśnić. Dlaczego nie pożyczać pozabankowo na spłatę zadłużenia.

Nie pożyczaj jeżeli nie będziesz mógł spłacić!

Czy korzystałeś kiedyś z usług firm pozabankowych?
Jeśli tak, to pewnie wiesz, na czym polegają ich usługi. Ich głównymi produktami są pożyczki online, na raty, czyli finansowanie w postaci szybkich zastrzyków gotówki, na różne okoliczności. Kiedy warto korzystać z takiej dodatkowej opcji finansowania i o czym warto pamiętać, by nie wpaść w spiralę zadłużenia? Dowiesz się poniżej! Pożyczki przez internet to coraz powszechniejszy sposób na podreparowanie domowego budżetu. Gotówka, która spływa na konto, w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, uratowała niejedne urodziny, wyjazd rodzinny oraz zakup wymarzonego gadżetu. Na czym polega ta usługa?

Pożyczka przez internet na konto - co jest potrzebne?
Firmy pozabankowe, starają się maksymalnie ograniczyć uciążliwe formalności, które w normalnym trybie starania się o pożyczkę lub kredyt, mogą trwać nawet kilkanaście dni. Aby otrzymać pożyczkę przez internet do kilku tysięcy złotych, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, wypełnić formularz zgłoszeniowy, niezbędny do udzielenia pożyczki i poczekać na pozytywną opinię firmy. Dane obowiązkowe oraz dodatkowe, które najczęściej należy umieścić w rubrykach to: imię i nazwisko, dane adresowe, miejsce zatrudnienia, wysokość zarobków, numer konta. Specjalnie wspomnieliśmy o tym, że niektóre dane są dodatkowe, ponieważ informacje finansowe lub o zatrudnieniu nie zawsze są wymagane.

Rodzaje pożyczek online - jaki produkt wybrać?
Istnieją różne formy finansowania pożyczkowego przez internet. Możesz zabrać pożyczkę na raty lub pożyczkę przez internet na konto. Elementem wspólnym każdego z produktów jest zazwyczaj dość krótki termin spłaty - maksymalnie 1-3 lat oraz ograniczona kwota pożyczkowa. Możesz pożyczyć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jak się okazuje, w niektórych przypadkach można odroczyć uzgodniony termin spłaty, gdy na chwilę utracisz płynność finansową. Pamiętaj jednak, by za każdym razem zwrócić się do firmy pozabankowej i uzgodnić szczegóły takiej transakcji.

Niebezpieczne zadłużenie, czyli dlaczego nie zaciągać pożyczki na spłatę innych zadłużeń?

Słyszałeś o niebezpiecznej karuzeli zadłużeń? Niestety niektórym wydaje się, że spłacając jedno zadłużenie, kolejnym zaciągniętym kredytem, otrzymują rozwiązanie w postaci chwilowej płynności finansowej. To niestety poważny błąd. Patrząc trzeźwo na taki scenariusz to szybko postawimy jednoznaczne wnioski, że w momencie zaciągnięcia kolejnego zadłużenia kredyt wzrasta. Spłacasz pierwszą pożyczkę, większą sumą pieniędzy z drugiego produktu pozabankowego. Tak bardzo łatwo popaść w większe problemy finansowe. Niestety pamiętaj, że za każdym razem, gdy wstrzymujesz spłatę pożyczki narażasz się na wizytę komornika, windykatora, a także wpisanie na listę dłużników. Jeśli Twoja historia kredytowa będzie negatywna, trudniej będzie Ci w przyszłości otrzymać kredyt hipoteczny lub inną formę większego wsparcia finansowego.
Dlatego, gdy zaciągasz pożyczkę przez internet:
- Upewnij się, jaką ratę jesteś w stanie spłacać miesięcznie,
- Czy na pewno nie masz możliwości pożyczenia tych pieniędzy od rodziny,
- Przeczytaj dokładnie warunki zabrania kredytu,
- Przeanalizuj, czy cel na który zaciągasz szybki kredyt online na pewno jest Ci teraz niezbędny do realizacji.
Pożyczkę możesz zabrać zawsze, spłacać będziesz ją każdego miesiąca lub w przypadku niektórych produktów jednorazowo w krótkim okresie. Z szybkich kalkulacji przeprowadzonych na własne potrzeby dowiesz się, jak prezentuje się stan Twojego konta oraz możliwości finansowe.

Artykuły o pożyczkach online:

 1. Gdzie szybko dostanę 100 zł?
 2. Czym jest zdolność kredytowa?
 3. Pożyczki na święta - Gdzie po chwilówkę na święta?
 4. Czy można szybko pożyczyć 500 zł?
 5. Gdzie można dostać pożyczkę bez zaświadczeń?
 6. Czym jest pożyczka przez internet na konto?
 7. Czym są szybkie pożyczki online?
 8. Pożyczki przez internet dla wszystkich
 9. Pożyczki pozabankowe nie dla spłaty zadłużenia
 10. Pożyczka pozabankowa, czy kredyt bankowy - różnice
 11. Rodzaje umów pożyczek pozabankowych
 12. Jak działa pożyczka bez zaświadczeń?
 13. Jak działają pożyczki przez Internet?

POŻYCZKI NA NASZEJ STRONIE

Ważne LinkiAutor: RomanS